راهنمای فروشندگان

 

هدف اصلی از راه اندازی تاپارام ادائه یک پنل تحت وب به هر یک از فروشگاه های سطح شهر در تمامی صنوف میباشد تا مدیران فروشگاه ها با ثبت محصولات خود در تاپارام ، هر یک از کاربران در صورت نیاز به هر نوع کالایی با جستجو در تاپارام کالای مورد نیاز خود را از نزدیکترین فروشگاه به محل خود و با کمترین قیمت خریداری نمایند.

مدیران و صاحبان فروشگاه های سطح کشور در هر صنفی که باشند میتوانند با مراجعه به بخش "ثبت نام فروشگاه" و انتخاب یکی از بسته های فروشگاهی و تکمیل فرم ثبت نام فروشگاه خود را ثبت و با فعالسازی فروشگاه و وارد کردن کالاهای خود ،محصولات و کالاهای فروشگاه خود را در دسترس تمامی کاربران تاپارام قرار دهند.

 

راهنمای ثبت نام :

با کلیک بر روی https://taparam.net/merchantsignup  به صفحه ثبت نام فروشگاه ها مراجعه نمایید.

با انتخاب یکی از بسته های فروشگاهی فرم مربوط به دریافت اطلاعات فروشگاه نمایش داده خواهد شد.

با تکمیل اطلاعات فروشگاه در بخش "نوع محصول و خدمات" صنف محصولات خود را انتخاب نمایید (قابلیت انتخاب چند صنف وجود دارد) .

پس از ثبت نام فروشگاه میتوانید با مراجعه به آدرس  https://taparam.net/merchant  وارد داشبورد فروشگاه خود شوید.

 

تنضیمات فروشگاه :

پس از ثبت نام فروشگاه و ورود به داشبود فروشگاهی ، جهت نمایش فروشگاه شما در لیست جستجوی کاربران از قسمت بالای صفحه تیک مربوط به گزینه "فروشگاه قابل نمایش باشد؟" را بزنید.

با مراجعه به بخش "اطلاعات فروشگاه" و تب "موقعیت در نقشه گوگل" و انتخاب "دریافت عرض و طول جغرافیایی از روی آدرس" با حرکت دادن نشانگر روی نقشه موقعیت دقیق فروشگاه خود را انتخاب نمایید تا فروشگاه شما در جستجوی کاربران در فروشگاه های اطراف خود نمایش داده شود. همچنین میتوانید مختصات طول و عرض جغرافیایی موقعیت فروشگاه خود را به صورت دستی وارد نمایید.

در تب "انتخاب پاساژ / مجتمع تجاری" مجتمع های تجاری شهر شما نمایش داده خواهد شد و در صورتی که فروشگاه شما در یکی از این مجتمع ها قرار دارد میتواند مجتمع خود را انتخاب و ذخیره نمایید.

 

مراحل ثبت کالاها :

جهت ثبت کالای فروشگاه خود در تاپارام ابتدا باید با مراجعه به بخش "دسته بندی محصول" دسته بندی کالاهای خود را ایجاد نمایید.

سپس با مراجعه به بخش "مدیریت کالاها(ثبت / ویرایش)" میتوانید کالاهای خود را ثبت نمایید.

ثبت کالا از لیست سیستم : ما در تاپارام بسیاری از کالاهای موجود در بازار را همراه با مشخصات و تصاویر آن در سیستم ثبت نموده ایم تا کار شما در ثبت کالاها آسان تر شود، شما میتوانید با انتخاب گزینه "انتخاب کالا از لیست سیستم" و وارد کردن بخشی از نام کالا ، کالای مورد نظر را از لیست انتخاب و در صفحه باز شده قیمت و نوع گارانتی را انتخاب و ثبت نمایید.

ثبت کالای جدید از ابتدا : چنانچه کالای مورد نظر شما در لیست کالاهای سیستم موجود نبود ، میتوانید با انتخاب گزینه "ثبت کالای جدید از ابتدا" عنوان ، مشخصات، دسته بندی ، برند ، قیمت و گارانتی کالا را وارد کرده و ثبت نمایید.

پس از ثبت کالاها در پنل فروشگاهی ، کالای شما در انتظار تایید کارشناسان تاپارام قرار میگیرد و درصورتی که کالای شما مغایرتی با قوانین نداشته باشد مورد تایید قرار گرفته و در لیست جستجوی کاربران نمایش داده خواهد شد.

همچنین مدیران و صاحبان فروشگاه ها میتوانند با مراجعه به بخش های "وضعیت کالا (آکبند،استوک و ...)" و "گارانتی" اطلاعات تکمیلی در مورد کالاها را وارد و در صفحه ثبت کالا انتخاب نمایند.

چنانچه در کنار کالایی خدمات جانبی نیز ارائه میگردد میتوانید با مراجعه به بخش های "دسته بندی سایر خدمات" و "سایر خدمات" ، خدمات جانبی را وارد و در صفحه ثبت کالاها انتخاب نمایید.

 

عضویت در خبرنامه